![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12144442
*
nr 1214 4442
Hans-Agne Jakobsson
(1919-2009), Sverige
Spegel, Markaryd, signerad. Lisa L -55,49x39
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2018
kl 19:55:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 12:16:57
1
300 kr
29/10 18:20:46
2
200 kr
29/10 18:20:46
1
250 kr (Budbetjänt)
29/10 19:43:12
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hans-Agne Jakobsson
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.
Läs mer om Hans-Agne Jakobsson
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-agne jakobsson markaryd spegel speglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Hans-Agne Jakobsson
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Hans-Agne Jakobsson
nr 1214 4442
Hans-Agne Jakobsson
(1919-2009), Sverige
Spegel, Markaryd, signerad. Lisa L -55,49x39
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 12:16:57 | 1 | 300 kr |
29/10 18:20:46 | 2 | 200 kr |
29/10 18:20:46 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
29/10 19:43:12 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hans-Agne Jakobsson
Hans-Agne Jakobsson, född 1919, död 2009, svensk inredningsarkitekt och möbelformgivare.Läs mer om Hans-Agne Jakobsson
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-agne jakobsson markaryd spegel speglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53